5 Ağustos 2015 Çarşamba

Saç Bakımında C Vitamini


C Vitamini Saç Bakımı


C vitamini eksikliği saçtaki kan dolaşımını azaltacağı için saç uzamasını geciktirir, saç köklerinin zayıflamasına ve saç dökülmesine neden olur. C vitamini genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine karşı bir çözüm değildir. 

Saç bakımında kullanımı pek bilinmeyen c vitamini, saç boyasının akıtılmasında kullanılır. Son yıllarda bilinirliği artsa da saç derisinde önemli işlevleri vardır. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de c vitamini faydalanabilecek bir vitamindir. Örneğin saç beyazlamasına karşı c vitamini kullanabilirsiniz.

Saç Beyazlaması Vitamin C


Saçların beyazlamasının nedeni, saçların rengini veren melanini üretememesidir. C vitamini melanin salgılanmasını normale döndüren saç beyazlamasına karşı kullanılabilen bir vitamindir. Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önleyici etkisi vardır. Saç beyazlamasına karşı c vitamini gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerinden yararlanabilirsiniz. 

Saç Dökülmesi Vitamin C


Kıl köklerinin zayıflaması saç dökülmelerine neden olur. Saçlarınız dökülüyorsa, kıl köklerinin beslenmesine önem göstermelisiniz. C vitamini saç dökülmesinde kıl köklerini besleyen bir vitamin olarak kullanabilirsiniz. C vitamini sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir. Saç dökülmesi sorununun nedenini bilmek oldukça önemlidir. 

Saç Rengi Açma Vitamin C


Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak isterseniz c vitamini tam size güre. Bolca c vtamini, karbonat, keratin ve b5 vitamini kullanarak yapacağınız bakımlar hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızdaki yıpranmaya bakım yapacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.