30 Ağustos 2015 Pazar

Çatlak Kremi

Çatlaklar İçin Krem


Çatlaklar konusunda kadınların nasıl çaresiz olduğu hepimizin malumu. İşte bu çaresizlik ciddi anlamda kullanılıyor. Dönem dönem özellikte internette boy gösteren çatlak kremleriresmen mucizeler vaadediyor. Artık kadınlar olarak akıllandığımız kanaatindeyim, bu tarz mucize vaatlere pek kanmıyoruz, ama eczanelerde satılan dermokozmetik adlı ürünlere bir çoğumuz dayanamıyoruz. Ama bu kremlerde çatlaklara karşı etksisiz. Üstelik bazı setler 500 liralara kadar çıkabiliyor, bir de meşhur kremler var, ama bunlarda etkisiz. İşte bu yazı çatlak kremleri konusunda size bilgi vermek için yazıldı.

Bu noktada önemli bir uyarı yapayım, çatlak kremlerinden çatlak görünümünü geçirmesini beklemeyin, sadece oluşan çatlakların önlenmesinde kısmen etki gösteren ürünler. Yani çatlaklara kesin çözüm diye satılan ürünlere kanmayın. Oluşmuş çatlak tedavisi uzun bakımlar gerektiriyor, yani insanlar tca ile bir sene soyarak ancak geçiriyorlar, öyle kremle falan geçmez çatlaklar. Ama dediğim gibi önlemeniz kısmen mümkün. Neyse krem incelemelerimize geçelim.

En İyi Çatlak Kremi Çok fazla krem var çatlaklar için, konu hakkında araştırma yaptığımda karşıma en çok lierac phytolastil jel, babe çatlak kremi, bio oil, bepanthol, bonie çatlak kremi, renuee çatlak kremi, rejene çatlak kremi ve madecassol kremler en çok adı geçen kremler. Ancak tekrar belirtiyorum bu kremlerin hiçbirisi çatlaklarınızı geçirmez. sadece oluşan çatlakları azaltabilir. Peki bu kremler hangi içeriklere sahipler.

Lierac Çatlak Kremi


Lierac krem olarak bilinen
kremin adı lierac phytolastil jel'dir bu kremin içeriğinde alcemia vulgaris extract, hedera helix, leaf stem extract, equısetum arvanse extract, gibi aktif maddeler var. Lierac çatlak kremi kullananlar lierac krem işe yarıyor mu sorusuna çok da olumlu cevaplar vermiyorlar.

Babe Çatlak Kremi


Babe firması tarafından üretilen babe çatlak kremi içinde %2.5 horsetail, %2 rosa moschata, %1.5 silanol, %1 centella asiatica, %0.25 vitamin E gibi bileşikler bulunuyor. Aslında cetella asetica yani gotu kola bitkisi madecassol kremin de hammaddesi. Babe çatlak kremi kullananlar babe krem işe yarıyor mu konusunda biraz çelişkili konuşsalar da memnun olmayanların sayısı olanlardan fazla. olanların bir kısmı da halen deniyorum diyenler.

Bepanthol Çatlak Kremi


İçerisinde %6 oranında b5 vitamini yani d-panthenol içeren klasik bir kremdir bpanthol, b5 vitamini cildi besleyicidir, ama çatlakları tek başına yokedemez. Ancak cildi hızlı iyileştirir yani bu yüzden tca sonrası çok kullanılır.

Madecassol Çatlak kremi


İçerisinde centella asiatica içeren bir kremdir madecassol. Centella asiatica yani gotu kola bitkisi ekstresi cilt üzerinde yanıkların hızlı iyileşmeci ve cilt dokusunun yenilenmesinde kullanılır. Özellikle çatlak tedavisi için uygulanan tca sonrasında kullanılır.

Bio Oil Çatlak Kremi


Bio oil olarak piyasaya çıkan fazlaca reklam yapılan bir üründü bu. İçeriğinde kalendula yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, papatya yağı,  a vitamini (retinyl palmitate), e vitamini ( tocopheryl acetate)içerdiği yazıyor. Tabi başında likit parafin yazıyor, yani muhtemelen bu sayılan esansiyel yağlar ve vitaminler içerisinde bir damla kadar ancak varlar. Ancak öyle vaatleri vardı ki "insan gerçekten hayret ediyor". Neyse çatlak giderir yara izini geçirir falan dediler ama bu da işe yaramadı.

Peki ne yapacaksınız. İşte bu konunun cevabı bir önceki yazım olan hamilelik çatlakları yazısını mutlaka okuyun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.