24 Temmuz 2015 Cuma

Saf E Vitamini ve E Vitamini Ampulleri

E Vitamini


E vitamini oksijeni tutarak bağırsaklardaki A vitaminin oksidasyonunu önleyebilir ve böylece A vitamininin kullanılabilir duruma gelmesini sağlar. İleri düzeyde doymamış yağ asitlerinin oksidasyonunu önler ve normal hücre zarlarının korunmasına yardımcı olur.

E vitamininin insanlardaki gerçek biyolojik fonksiyonu bilinmemesine karşılık antioksidan olarak özellikle hücrelerin membran, fosfolit ve plazma lipoproteinlerinin yapısında bulunan doymamış yağ asitlerini serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı korur.

E vitamini antioksidan maddelerin en etkilisidir. Zehirlenmelerde ve vücuda biriken toksik maddelerde vücudun kendini hızla temizlemesine yardımcı olan E vitamini cilt, saç ve tırnak tedavileri için kullanılan en etkili çözümdür.

E vitamini doğal olarak bitkisel yağlar, hububat ve yeşil sebzelerde, ayrıca et, balık ve yumurtada bulunan bir vitamindir. İnsanlarda eksikliği, normal beslenme halinde nadiren ortaya çıkar.

Saf E Vitamininin Faydaları


E vitamini pek çok cilt hastalığında bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır. E vitamini yağda çözülebilen bir vitamin çeşidi olduğu içi E vitamini tablet veya ampül solüsyon olarak değil bal kıvamında bir yapıya sahip olan saf E vitamininin emilimilimi güçlü yağlarla seyreltilerek  olarak kullanılmalıdır. Ayrıca E vitamini erken yaşlanmayı önleyen güçlü bir antioksidandır. Günlük beslenme içinde E vitamini tüketiminin yanı sıra E vitamini yağı cilde topikal olarak da uygulanabilir.

E vitamini almazsak ne olur? Bu durumda özellikle cildimizde yaşlanma belirtilerini daha hızlı görmeye başlarız. Ayrıca e vitamini eksikliği durumlarında bağışıklık sistemi zayıflar ve kanser, kalp hastalıklarına yakalanma riski artar.

Antioksidan etkisiyle cildi canlandırır ve nemlendirir. Cilde esnekliğini veren kollajen üretimini arttırarak yaşlılığın cilt üzerindeki etkilerini geciktirebilir. Kollajen üretimi arttıkça bağ dokusu güçlenir ve cilt sıkılaşır.

Saf E Vitamini Ve E Vitamini Ampulü


Doğal E vitamini, cilt için koruyucu bir vitamindir. Keratinli tabakanın nem miktarını artırmayı ve böylece cilt yüzeyinin görünümünün iyileşmesini sağlar. Serbest radikallerin neden olduğu cilt hasarlarını önler, cilt üzerinde bir anti aging (yaşlanma karşıtı) etkisi bulunmaktadır. E vitaminin düzenli kullanımı, UV ışınlarına karşı koruyucu bir etki yaratır.

E vitamini yağda eriyen bir vitamin olduğu için eczanelerde satılan e vitamini ampülünün kırılarak yüze sürülmesi istenen faydayı sağlamaz. Bunun yerine e vitaminin argan yağı, jojoba yağı, badem yağı gibi bitkisel yağlar ile karıştırılarak yüze uygulanması daha çok fayda sağlayacaktır.

doakimya.com dan rahatlıkla erişebileceğiniz saf E vitamini ile bir dizi bakım uygulaması yapmak hem kolay hemde ekonomik olacaktır.  E vitamini c vitamini gibi serbest radikallerin cilt üzerindeki etkilerini azaltır. Bu etkisiyle son yıllarda kremlerin yanında şampuan, güneş kremleri, makyaj malzemelerinde de sıkça kullanılıyor ama oranları kozmetik firmalarınca paylaşılmadığı için çok bilinmemekle birlikte çok az miktarda olduğu kesin o yüzden  e vitamini ilaveli diye aldanmayın. Ayrıca yağda eriyen bir vitamin olduğu için su bazlı ürünlerle karıştırmayın.

Yazmızın sonuna gelirken saç bakımında Saf E vitamini faydaları ve kullanım yöntemleri hakkında derlediğimiz yazının sizler için yararlı olduğunu umudediyor, konuyla alakalı olarak " Cilt Bakımında E Vitamininin Faydaları " başlıklı yazımıznda dikkate değer bir yazı olduğunu özellikle vurgulamal istiyorum. İyi okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.