22 Haziran 2015 Pazartesi

Saç Bakımında A Vitaminli Yağ


Saç Bakımında A Vitamininin FaydalarıA vitamini özellikle saç derisi bakımda kullanılan bir vitamindir. Genellikle kullanım amacı saçların hızlı uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini azaltmaktır. A vitamini saç telleri üzerinde etkisi olmayan bir vitamindir. Dolayısıyla saç derisine uygulamalısınız.

Yetersiz düzeyde alınan besinler, diğer birçok sağlık problemlerinin yanında saç sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Saçlar donuk görünmekte, zayıflayıp hassaslaşmakta ve erken beyazlaşmaktadır. Ancak beslenme alışkanlığınızı değiştirerek, yeterli vitamin alıp saçlarınızın hem sağlığını hem de görünüşünü olumlu yönde değiştirebilirsiniz.


Saç UzatmadaA Vitamini Faydaları


Saçları oluşturan proteinlerin başında keratin gelir, daha önceki yazılarda a vitaminin proteinlerin işlevini arttırdığından bahsetmiştik. Kükürt, argerilin, keratin, çinko oksit ile birlikte a vitamini kullanımı saç uzamasına yardımcı olur. Saçlar proteinel yapılardır ve keratin isimli proteinden oluşur, dolayısıyla keratin oluşumunu arttıran kükürt ile birlikte a vitaminli yağ kullanımı saç uzatma sürecini oldukça hızladırır.

A vitamini önemli bir antioksidandır ve saç dokusu ile parlaklığını koruması ile tanınır. A vitamini saçlarınızı, çevre etkisi ile vücuda alınan serbest radikallerin saldırılarından korur ve saçı kökünden sonuna kadar kuru hava etkisine karşı koruyan, saç derisinde oluşan sebum maddesinin üretimine katkıda bulunur. Bunun dışında A vitamininin, saç dökülme etkisi taşıyan stresle mücadele konusunda önemli bir yeri vardır.

Saç Dökülmesi Karşı A Vitamini


Saç dökülmesi porblemlerinde a vitamini kullanımı kıl köklerini besleyici etkileri için kullanılır. A vitamini özellikle diğer vitaminler, keratin argerilin, vb ile birlikte kllanıldığında saç köklerini besleyerek saçlarınızın dökülmesini engeller. Saç dökülmesi sorunları için a vitaminli yağ kullanabilirsiniz.

A vitaminin saçlarda en önemli etkisi, sağlıklı uzamaya katkıda bulunmasıdır. Özellikle, soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş yapısı ince yağlarda çözülme rahatlığıyla hem cilt hemde saç bakımında kullanılan bir ürün haline getirilen A vitaminli yağ özellikle saç derisine uygulandığında tam anlamıyla dökülme karşıtı bir bakım uygulaması olarak ortaya çıkmaktadır.

A Vitaminli Yağ Kullanımı


doakimya.com dan rahatlıkla erişebileceğiniz ve macedemiz yağı ile çözülerek bakım uygulamaları için ideal forma getirilmiş olan A vitaminli yağınız , bir kaç damlasını parmak uçlarınızla hafif masaj haretleriyle saç derisine yedirmek suratiyle uyguladıktan sonra, hava almayacak biçimde bone vb. birşeyle  dakika kadar beklettikten sonra yıkamanız yeterli olacaktır.

Uygulamanın en önemli kısmının 15  dakikalık  saçlarıne ve saç derisinin havasız bekletilmesi olduğunu ve bunun A vitaminini saç derisinin alabilmesi için önemli olduğunu hatırlatarak yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.