7 Kasım 2014 Cuma

Kirpik Güçlendirmek

Kirpik Güçlendirici


Kirpikler bir kadın için vazgeçilmezlerin en başında gelir. Bakımlı ve gür kirpikler bir kadının bakışlarını büyüleyici yapar, büyüleyici bakışlar güzel bir göz makyajıyla birleşirse oldukça etkileyici bir görüntü ortaya çıkar. Bunun için bu yazımda size kirpikleri güçlendirme yollarını aktarmaya çalışacağım. Kirpik güçlendirme ve gürleştirme konusundaki bu bilgilerle daha güzel ve bakımlı kirpiklere sahip olacaksınız.


Kirpik Gürleştirmek


Kirpiklerin cılızlığı kadınları takma kirpikler kullanmaya itiyor, peki dökülen zayıf, güçsüz kirpikler nasıl gürleşecek. Bu noktada badem-yagi.org sitesinden bir alıntı yapacağım. 

...Esasen kirpikler anogen, telogen ve katagen adı verilen evrelerle oluşur, büyür ve dökülürler, yani kirpiklerin dökülmesi normaldir, kirpikler 3 ay gibi bir sürede oluşum gelişim ve dökülme göstererek dinlenme fazına geçip sonrasında yeniden oluşmaya başlar. Kirpik köklerimiz tıpkı saçlarımız gibidir. Yani stres, beslenme bozuklukları, iklim değişiklikleri, hamilelik gibi durumlarda normalden biraz fala dökülürler...

...
Kirpik bakım yöntemlerine dair çok fazla bilgi var ve üzülerek belirtmek gerekirse çoğu boş ve safsata olan tarifler içeriyor. Kirpik bakımında kirpik diplerini ve kirpikleri besleyecek maddeler ve yağlar var, ancak akla gelen yağı ve otu sanki mucize yaratacakmış gibi anlatanlara karşı sizi uyarıyoruz. Özellikle internette alıntı metoduyla oluşturulan içeriklerin çoğu uydurma.

Kirpiğe İyi Gelen Vitamin ve Yağlar


Kirpik bakımında kullanılabilecek ve kirpik dipleriyle kirpiklere faydalı vitaminler şunlardır B3 vitamini, B5 vitamini, C vitamini, E vitamini dir, bunlardan b3, b5 ve c vitamini suda çözünürken e vitamini yağda çözülür.

Kirpik bakımında kullanılabilecek yağlar ise Avokado Yağı, Hint Yağı, Badem Yağı ve Skualen'dir. Kirpik bakım yağlarını kirpik diplerine ve kirpiklere uygulayabilirsiniz...

Bu alıntıdan sonra kirpik güçlendirmenin ne demek olduğunu anladıysak size kısaca bir kirpik güçlendirici bakım yağı tarifi vereceğim. 

Kirpik Güçlendirici Bakım Yağı


1 çay kaşığı hint yağı
1 çay kaşığı badem yağı
1 çay kaşığıavokado yağı
1 çay kaşığı e vitamini

Bu malzemelerin hepsini karıştırınca bir kirpik bakım yağı elde edeceksiniz. oluşacaktır. Bu karışımıbir kulak çubuğüu yardımıyla kirpik diplerinize uygulamanız oldukça olumlu sonuçlar verecektir. 

Kirpik güçlendirici bu bakım yağı kirpiklerinizin daha dolgun olmasını sağlayacaktır.

Bu yazıyı yazarken badem-yagi.org sitesinden baya yararlandım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.