16 Eylül 2014 Salı

Doğal Göz Makyaj Temizleyicisi

Göz Makyajı


Bu yazımda size doğal göz makyaj temizleyicisi nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğim. Kadınların güzelliklerinin en belirleyici kısmıdır gözler. Zaten o kadar aşk şarkısı ve türküsü boşuna gözlerden bahsetmiyor. Güzel gözlerin, kalem kaşların, ok gibi kirpiklerin önemi malum olunca bunları daha da güzel göstermek için kadınlar geçmişte sürme, günümüzde ise eyeliner, göz kalemi, maskara, vb. bir çok göz makyajı malzemesiyle gözlerine makyaj yapıyorlar.

Göz Makyajı Temizleyici


Gözlere yapılan makyajın yapımı oldukça zahmetli bir süreç, pratik el becerisi ve koordinasyon istese de bir çok kadın artık bu işte oldukça hızlanmış  durumda. Gelelim yapılan makyajın çıkarılmasına. Göz makyajını temizlemek oldukça önemli bir konu. Göz makyajı temizleyicileri içerisinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı bir çok insan göz makyajını temizlemek için daha doğal ürünler arayışı içerisinde. İşte bende size doğal bir göz makyajı temizleyicisi tarifi vereceğim. vereceğim bu tarifin iki önemli özelliği var birincisi iyi bir makyaj temizleyicisi diğeri ise kirpik ve kaş besleyicisi olmasıdır. Yağlardan yapacağınız bu makyaj temizleyici kirpik ve kaşlarınızı muazzam şekilde besleyecektir.

Bitkisel Göz Makyaj Temizleyicisi


Doağl veya organik göz makyaj temizleyicisi olarak piyasada ürünler bulmak mümkün ama fiyatları oldukça pahalı oluyor, b en size aynı temizleyiciyi evde yapmanın tarifini vereceğim böylece çok daha ucuza ve çok kaliteli bir göz makyaj temizleyici elde edebileceksiniz. Hatta en iyi göz makyaj temizleyici maddelerden birisi olacak demek yanlış olmaz. Tecrübeyle ve denemeyle sabit.

Malzemeler:

  • 30 ml hint yağı
  • 30 ml avokado yağı
  • 30 ml üzüm çekirdeği yağı
  • 10 ml lavanta yağı


Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra bir şişeye doldurun. Akşamları gözünüze kaçırmamaya özen göstererek göz makyajınızı bir pamuk yardımıyla silerek makyajınızı temizleyiniz. 

Yararlanılan Kaynaklar:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YASAL UYARI

Güzellik sağlık, kişisel bakım, beslenme ile ilgili kadininyeri.org sitesinde yazılan yazılar internette yazılan genel bilgilerin derlenmesi sonucu oluşan bilgilerdir. Bu blog hastalık teşhis veya tedavisi amacı taşımaz. Bir sağlık sorununuz varsa ilgili doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama anlatım ve tariflerin insanları yönlendirmek gibi bir amacı yoktur. Yazdıklarım bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak kür, bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa ulaşmakla yukarıda yazdığımız durumları kabul etmiş olursunuz. Blogumda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir ve sorularınızı yorumlar kısmından sorabilirsiniz.